Jdi na obsah Jdi na menu
 


V Praze, dne 26.6.2008: Taťána Kuchařová, Miss World 2006, na tiskové konferenci v pražském Hotelu Paříž poprvé představila Nadaci Taťány Kuchařové - Krása pomoci, jejíž je iniciátorkou a patronkou. Posláním nadace je řešení problémů znevýhodněných osob či skupin, vyhledávání a zajišťování účinné podpory a pomoci – finanční, materiální, humanitární, právní, odborné, personální nebo vzdělávací, a to v rámci České republiky i ze zahraničí. Generálním sponzorem nadace se stala realitní skupina Sekyra Group.

„Naším cílem je usilovat o trvalé zlepšení problematické situace znevýhodněných osob či skupin nebo alespoň dosáhnout zlepšení kvality jejich života,” vysvětluje Kateřina Fialová, ředitelka Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci.

„Smysl nadace je podle mne zejména v poskytování rychlé pomoci a při řešení jednotlivých konkrétních případů, které mnohdy vyjdou najevo až po upozornění druhými. Nadační činností bych ráda pomohla také seniorům, které naše společnost dlouhodobě opomíjí. Právě oni nestrádají jen v materiální oblasti, ale chybějí jim například kontakty nebo obyčejná komunikace s blízkými lidmi. Na tuto práci se velmi těším a doufám, že se najde dostatek těch, kteří svojí štědrostí a mírou empatie k ostatním pomohou potřebným lidem,” říká Taťána Kuchařová.

Podpora Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci se vztahuje zejména na:
-    informační, výchovné a preventivní kampaně
-    pomoc při zajištění přístrojového vybavení a dalších pomůcek zdravotně znevýhodněným osobám a skupinám
-    pomoc při řešení zdravotních a sociálních problémů
-    pomoc při začlenění sociálně a ekonomicky znevýhodněných jedinců do společnosti.

Nadaci mohou o pomoc požádat fyzické osoby, neziskové organizace, občanská sdružení či právnické osoby, pokud jejich potřeby a projekty souvisejí s účelem a posláním Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci. Pravidla pro poskytnutí nadačního příspěvku včetně žádosti najdou žadatelé na www.krasapomoci.cz.
 

„Stejně jako nadace se i my snažíme poskytnout lidem zázemí, stabilitu a jistotu, a to například prostřednictvím bydlení, které na trhu nabízíme. Podpora Nadace Taťány Kuchařové je navíc naším prvním výrazným počinem, kdy neinvestujeme pouze do


kvalitních realitních projektů, ale také do jiných oblastí, v nichž můžeme být prospěšní,“ dodává Radek Polák, ředitel marketingu a PR Sekyra Group.

Nadaci Taťány Kuchařové – Krása pomoci přijel podpořit také pan Krish Naidoo, který je členem poroty a organizačního týmu Miss World už více než třicet let a posledních dvanáct let působí jako mezinárodní ambasador této organizace. Pan Naidoo aktivně naplňuje motto Miss World – Beauty with a Purpose (Krása s posláním) také jako ředitel nadace Heartbeat Trust Charity, jejímž posláním je získávání financí na výzkum srdečních onemocnění.

„Taťána je příkladem pro všechny mladé ženy nejen v České republice, ale i na celém světě. Zosobňuje inteligenci, soucit, lidskost, eleganci, krásu, styl, osobnost a odhodlání. Její krédo „vždy být optimistou“ je jistě na místě i při zakládání Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci,” říká pan Naidoo.

 

======================================================================

Taťána Kuchařová – iniciátorka a patronka nadace
Jako nositelka titulu Miss World 2006 měla Taťána Kuchařová více než rok řadu pracovních povinností především charitativního rázu, které byly zaměřeny na pomoc nemocným a hladovějícím lidem v rozvojových zemích světa v souladu s filozofií Miss World: „Beauty with a Purpose“.
Během svého působení ve funkci Miss World  se zúčastnila mnoha prestižních charitativních a společenských akcí se známými politiky, umělci a sportovci z celého světa a získala tak mnoho inspirativních zkušeností s fungováním nadací a způsobem charitativní práce. Vědomí, že je stále co zlepšovat, a že má osobně čím přispět, je také jedním z důvodů, proč se rozhodla iniciovat založení nové nadace se sídlem a působností v České republice a proč se stala patronkou tohoto projektu.


Sekyra Group - generální sponzor nadace
Dlouhodobým sponzorem nadace se stala skupina Sekyra Group, která se zavázala přispívat na každodenní chod nadace a bude se podílet také na jednotlivých nadačních projektech. Sekyra Group patří k předním hráčům na domácím realitním trhu, působí také na Slovensku a v současnosti připravuje expanzi do ostatních zemí střední a východní Evropy.
Sekyra Group se zaměřuje zejména na administrativní, obchodní a rezidenční projekty. K nejvýznamnějším projektům Sekyra Group Real Estate v současnosti patří multifunkční Smíchov City (Praha 5) a Žižkov City (Praha 3), které realizuje v rámci společného podniku s Českými drahami, a dále pak Dejvice Center (Praha 6) či Cubicon (Bratislava). Ve spolupráci s ING Real Estate Development připravuje projekt Šantovka Olomouc.
Další informace o aktivitách, zaměření a činnosti skupiny naleznete na www.sekyragroup.cz.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář